Pulat Çiftliği 1986 yılında, doğayı çok seven iş adamı babam Yüksel Pulat tarafından bir aile çiftliği olarak kuruldu. Kendisi bize doğanın tüm güzellikleriyle iç içe yaşamanın ve sadece doğanın sundukları ile beslenmenin önemini burada öğretti. Çiftliğimizin kapısı çocukluğumuzdan beri dostlarımıza hep açıktı ve bu sayede hayatın eş, dost, akrabalarla paylaşıldıkça güzelleştiğini yaşayarak gördük.

Yıllar geçti, babamı erkenden kaybettik ama öğrettikleri hep bizimle kaldı. Bu yüzden annemin de desteği ile çiftliği koruduk. Kapılarını her daim ailemize ve sevdiklerimize açık tuttuk. Bu kapının hiç kapanmamasını istedik.

İlk başta ailemiz için ürettiğimiz taze mahsüller, Trakya’nın verimli topraklarında çoğaldı. Biz de daha çok insana fayda sağlayabilmek için çiftliği faaliyete geçirmeye karar verdik.

Zaman ilerledikçe Kuzguncuk’taki mekanımız devreye girdi. Önce doğal, katkısız ürünlerimizi daha çok insanla buluşturmak için dükkan olarak açtığımız bina, daha sonra çiftliğimizde ürettiğimiz mahsüllerimizle hazırlanan yemeklerin yenebildiği, keyifli ve huzurlu bir cafe’ye de dönüştü. Bu süreçte annem varlığı ve tecrübesi ile en büyük destekçimdi. 2021 yılında annemi de kaybettikten sonra Pulat Çiftliği hem annemi hem de babamı yaşatabildiğim bir mekana dönüştü.

Şimdi Kuzguncuk’taki dükkan&cafe’mizde sizlerle buluşuyor, aynı zamanda websitemiz ve telefon hattımız üzerinden Pulat Çiftliği ürünlerini satışa sunuyoruz.

1986 yılında başlayan Pulat Çiftliği felsefesini elimizden geldiğince devam ettirerek doğanın bize sunduklarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.
Çünkü inanıyoruz ki hayat paylaştıkça güzel...

Zeynep Pulat Arpacıoğulları