Pulat Çiftliği 1986 yılında, doğayı çok seven iş adamı babam Yüksel Pulat tarafından bir aile çiftliği olarak kuruldu. Kendisi bize doğanın tüm güzellikleriyle iç içe yaşamanın ve sadece doğanın sundukları ile beslenmenin önemini burada öğretti. Çiftliğimizin kapısı çocukluğumuzdan beri dostlarımıza hep açıktı ve bu sayede hayatın eş, dost, akrabalarla paylaşıldıkça güzelleştiğini yaşayarak gördük.

Yıllar geçti, babamı erkenden kaybettik ama öğrettikleri hep bizimle kaldı. Bu yüzden biz de çiftliği koruduk. Kapılarını her daim ailemize ve sevdiklerimize açık tuttuk. Bu kapının hiç kapanmamasını istedik.

Üniversitede ekonomi okumuş, bankacılık sektöründe çalışmaya başlamıştım. Ancak anne olup çocuklarımı büyütmeye başladığımda daha çok aileme odaklandım. Çocuklarıma en doğalını ve sağlıklısını yedirebilmek için Silivri’deki aile topraklarımızı değerlendirmeye karar verdim. İlk başta ailemiz için ürettiğimiz taze mahsüller, Trakya’nın verimli topraklarında çoğaldı. Bunu yaparken çevremdeki çok sayıda ailenin de doğal olana duyduğu hasretini gördüm. Böylelikle daha çok insana fayda sağlayabilmek için çiftliği faaliyete geçirmeye karar verdim. Bankacılıktan çiftçiliğe geçişim böyle başladı.

Önce küçük bir ekiple yola çıktık. Uzmanlardan ve ziraat mühendislerinden yardım alarak bilgilerimizi genişlettik. Üretmeye, ürettikçe büyümeye ve gelişmeye başladık. Sonrasında ekibimiz giderek büyüdü. Düşüncemiz hep ‘tabağımızda ne varsa tabağınızda o olsun’ oldu.

Zaman ilerledikçe Kuzguncuk’taki mekanımız devreye girdi. Önce doğal, katkısız ürünlerimizi daha çok insanla buluşturmak için dükkan olarak açtığımız bina, daha sonra çiftliğimizde ürettiğimiz mahsüllerimizle hazırlanan yemeklerin yenebildiği, keyifli ve huzurlu bir cafe’ye de dönüştü. Şimdi hem Kuzguncuk’taki dükkan&cafe’mizde sizlerle buluşuyor hem de websitemiz ve telefon hattımız üzerinden Türkiye’nin her bölgesine Pulat Çiftliği ürünlerini gönderiyoruz.

1986 yılında başlayan Pulat Çiftliği felsefesini elimizden geldiğince devam ettirerek, doğanın bize verdiği kadarını önce kendi tabağımıza, sonra da sizlerin tabaklarına ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz.

Hedefimiz Pulat Çiftliği olarak doğanın bize sunduklarına katkıda bulunmadan sizlerle paylaşmak.

Çünkü inanıyoruz ki hayat paylaştıkça güzel…

Zeynep Pulat Arpacıoğulları